Logowanie...

Dostęp do niektórych części serwisu wymaga posiadania konta użytkownika. Zaloguj się, aby mieć pełen dostęp do wszystkich treści strony.

Nie pamiętasz hasła?
Rejestracja

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami.

Historia firmy

Firma Produkcyjno-Handlowa PESMENPOL inż. Edward Niepsuj działa na polskim rynku od 1992 roku.

Działalność produkcyjną PESMENPOL rozpoczął od uruchomienia produkcji elementów wyposażenia instalacji grzewczych i wentylacyjnych w oparciu o umowę kooperacyjną z odbiorcą austriackim. Austriacka firma posiadała wyłączność patentową na zawarte w niej rozwiązania konstrukcyjne. Opanowanie i wdrożenie do seryjnej produkcji tego rodzaju urządzeń było dla firmy wyzwaniem ze względu na nowatorskie rozwiązania nie stosowane dotychczas w Polsce. Załoga firmy PESMENPOL potrafiła jednak sprostać wysokim wymaganiom procesu produkcyjnego.

W 1993 roku rozpoczęto produkcję urządzeń do utrzymywania czystości takich jak zestawy i wózki do sprzątania oraz przejezdne pojemniki na odpady. Wykorzystując najnowsze technologie oraz zapewniając wysoki standard, zaprojektowano i wdrożono do produkcji szeroki asortyment tego typu wyrobów. Warto podkreślić że PESMENPOL był wtedy jedynym producentem tego typu urządzeń w naszym kraju.

W roku 1994, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, firma rozpoczęła produkcję profesjonalnych urządzeń sportowych. Od początku cechowały je wysokie walory użytkowe.

W 2000 roku rozpoczęto budowę nowej hali produkcyjnej wraz z zapleczem biurowym i socjalnym dla załogi. Oddanie do użytku hali nastąpiło w 2001 roku.

W 2002 roku została wybudowana i wyposażona nowoczesna malarnia proszkowa.

W 2002 roku przeprowadzono kompleksową certyfikację wyrobów. Wszystkie urządzenia i proces ich produkcji zostały sprawdzone pod względem wymogów bezpieczeństwa i zgodności z odpowiednimi normami. Na podstawie wyników badań Instytut Sportu w Warszawie wydał certyfikaty na znak bezpieczeństwa B i zgodności z normami. Część kosztów certyfikacji została sfinansowana ze środków PHARE 2000 w ramach programu „Wstęp do jakości”. Certyfikaty te są cały czas na bieżąco uaktualniane.

Obecnie firma zatrudnia ponad 100 pracowników.

Kontakt
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług. W trosce o Twój komfort i bezpieczeństwo, nie przechowujemy w nich żadnych danych osobowych. W przeglądarce, możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies.
Rozumiem, zamknij informację.